Menu

Samotny wędrowiec

Złożone sytuacje w życiu , powodują potrzebę do tego by się uzewnętrznić niekoniecznie ujawniając swoją tożsamość , czasem warto pozostać anonimowym.

Facet to...

nazawszesama

Nie chce dokończyć tego słowem , który jest bardziej popularny niż samo słowo facet . Bo przecież to słowo jest niezwykle proste w obejściu , a jednocześnie tak złożone. Kim jest facet ? Generalnie mogłabym napisać homo sapiens , ale to człowiek myślący , a w tym przypadku raczej jedno z drugim niewiele ma wspólnego.Co robi ? Zazwyczaj doprowadza Cie do skrajnych emocji , niestety niekoniecznie pozytywnych tu raczej skłaniałabym się do określenia czegoś w rodzaju złości , nerwów, furii  a to wszystko po to by nie czuć się samotnie, ale czy nasz spokój wewnętrzny nie jest cenniejszy? Czy chęć "posiadania" kogoś   jest na tyle silna , że pozwala nam być tak cierpliwym? Ile razy można usłyszeć od kogoś ukochanego tyle przykrych słów. Gdy ktoś Ci powtarza , że jesteś beznadziejny nagle zaczynasz w to wierzysz i tak samo tez zaczynasz się czuć. Zaczynasz się zmieniać , zastanawiasz się co w Tobie jest nie tak , szukasz w sobie czegoś czego nie ma , to wytwór czyjejś wyobraźni , który po kawałku niszczy Twoje samopoczucie. Popadasz w doły emocjonalne , płaczesz ... a gdyby było tego mało i tak na końcu usłyszysz , że nie jesteś wartościowy. Czytasz właśnie obraz kogoś kim jesteś gdy masz do czynienia z tą niezwykle złożoną istotą jaką właśnie jest Facet to .. człowiek , który Cie niszczy od samego początku gdy tylko napotykasz go na swojej drodze. Początkowo bajkowe spotkania mogą się okazać dla Ciebie jak pułapka myśliwego na zwierzynę niby wszystko pozornie wygląda bez zarzutu , ale gdy idziesz głębiej wpadasz w dół , w którym będziesz tkwił tak długo aż ktoś Cie z niego nie wydostanie , a tu raczej bym nie liczyła na wielu ochotników. Zostaniesz i tak sama , a gdy jakimś cudem się wydostaniesz po długich miesiącach lub nawet latach , będziesz wyglądać jakbyś przez ten czas mieszkał na bezludnej wyspie i był skazany na niewolniczą pracę. Pracę psychiczna oczywiście mam tu na myśli , bo bycie w związku czasem mam wrażenie jest pracą bardziej stresującą niż zawód księgowego. Jeden Twój zły ruch i czeka Cie długa i sromotna kara w postaci wypominania. Tu nie ma miejsca na pomyłki ! Zawsze musisz się mieć na baczności. Pamiętaj tylko ty , bo facet to.. JEST IDEALNY on wie na co może sobie pozwolić , zna swoje granice , a ty jako głupia istota robisz problemy o nic , mniej taka świadomość ,że Twoje zdanie jest tyle warte co papier, którym wycierałaś dzisiejszy stół w kuchni. Dlatego zbytnio nie ma co się wychylać , zostań tam gdzie Twoje miejsce i grzecznie przytakuj to jedyna sprawdzona recepta na udany związek. Facet to .. Człowiek , albo diabeł w postaci człowieka , który niesie Ci piekło na ziemi.tychfacetowniezmienisztrzyrodzajezwiazkofobow_5502f03e1

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [BlackBeard] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo ostry artykuł, z niektórymi rzeczami się nie mogę zgodzić, ale gratuluje podejścia do sprawy i odwagi w wyrażeniu samej siebie:)

© Samotny wędrowiec
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci